Dobra – rocznica Powstania Styczniowego

W niedziele 27 lutego 2005 w Dobrej odbędą się uroczystości związane z kolejna rocznicą walk styczniowych 1863 roku.
Harcerze z Głowna na pewno tam będą – dla chętnych wyjazd o godz 10:30 z harcowki ( 11.30 msza, 13.00 uroczystości na cmentarzu w Dobrej)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Dobra – rocznica Powstania Styczniowego

 1. albert w pisze:

  Szykujcie się harcerze. W Dobrej jesteśmy od zawsze. Czasami maszerowaliśmy z samego Głowna czasami ze Strykowa , ale zawsze było uroczyście . Gawedy druha Lucjana Muszyńskiego o bitwie nad strugą dobieszkowską, Smierć nauczycielki z Łodzi Marii Piotrowiczowej, która zobaczywszy rannego męża myśląc ,że zginął wpadła z furią na kozaków ,którzy ją zasiekli, pomnik na cmentarzu w Dobrej , msza za poległych, chwila zadumy za tych co za Polske….

 2. groch pisze:

  Moi drodzy, obecność harcerzy na uroczystościach patriotycznych stała się koniecznością z racji naszej tradycji i pewnych obowiązków jakie na naszą organizację nakłada m.in. Prawo Harcerskie. Dobrze , że będziecie w Dobrej w niedzielę. Ale chcę zebyście wiedzieli, że „druh” Muszyński w ubiegłym roku za opowiadanie ciekawostek o bitwie pod Dobrą (nie zawsze trzymających się prawdy historycznej, fakt, że ładnie mówi) wziął od Urzędu Miasta w Strykowie 500 zł i jeszcze inne kwoty za prowadzenie żenujacego finału konkursu o Powstaniu Styczniowym. Mogę przekazać dokładne dane o wynagrodzeniach. To jest patriotyzm? My, harcerze bezinteresownie, z poniesieniem (w Waszym wypadku) kosztów dojazdu uczestniczymy w takich uroczystościach bez gadania. A są osoby, które na tym zbijają kasę. Kilka tygodni temu, w rozmowie na temat organizacji tej uroczystości (chociaż Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej wnioskowała, by uroczystości na szczeblu gminnym były organizowane z okazji okrągłych rocznic, Szkoła w Dobrej ma imię 24 lutego 1863 r. i w innych terminach ona ma organizować swoje święto bohatera) z p.Oskierą – Dyr. Ośrodka Kultury i ewentualnego naszego (harcerskiego) przygotowania apelu poległych, spytałem dlaczego nie poprowadzi tego apelu „Strzelec”- organizacja, która od kilku lat przygotowywała Apel Poległych w Dobrej, p.Oskiera odpowiedziała mi, że im też trzeba zapłacić. A my na gwizdek. Uroczystości rocznicy bitwy z udziałem władz miejskich odbędą się w dniu 24 lutego br. o godz. 12.00 pod pomnikiem na cmentarzu w Dobrej i tam będą harcerze ze Strykowa. Napiszcie, kto Was zaprosił na niedzielę? Włodek Grochocki

 3. komendantka pisze:

  Grochu niezle te wiadomości słyszę o tym pierwszy raz. W Dobrej jestesmy od lat . W tym roku zaprosił nas dyrektor SP Dobra , p.Sliwkiewicz na niedziele na godzine 13 na cmenbtarz .Mam nadzieje ze na dobra impreze jedziemy , pozdrawiam czuwaj!!!!!!!

 4. groch pisze:

  Przepraszam, że dopiero dzisiaj piszę, ale nie miałem dostępu do sieci. Dyr.Śliwkiewicz nie wie o naszych zależnościach, a jednak nie zaprosił harcerzy ze Strykowa – nie otrzymaliśmy żadnego zaproszenia. Zaproszenia, które wysyłał są podpisane: „mieszkańcy Dobrej i okolic” lub coś w tym stylu, ale wspomniani mieszkańcy dowiedzieli się o uroczystości z dzisiejszych „Wieści”. Osobiście z dyr.Śliwkiewiczem jestem w dobrych kontaktach (przynajmniej taki mi się wydaje) i jestem zawiedziony, że nas pominął. Byliśmy dzisiaj na cmentarzu w Dobrej podczas złożenia wiązanek przez władze gminy i w niedzielę nie przyjedziemy. Włodek

 5. komendantka pisze:

  wróciłam z Perkoza włączam telewizor i co widzę harcerzy z Głowna -jestem z Was dumna bo …Harcerstwo to nie jest coś co się umie,Harcerstwo to jest to czym się jest….ks .Lutosławski .Tak trzymać -komendantka