Pozdrowienia z Jarosławca!!!

Kochani! Czemu Was z nami tu nie ma?Pierwszy raz nie wiem od kiedy jechaliśmy pociągiem przygoda nie byle jaka -Łódź Kaliska-Toruń-Iława-Malbork- Gdańsk- Słupsk aż wreszcie Sławno ( nawet w Sławnie wysiadł sam Andrzej Lepper) .W Sławnie mała przesiadka do autobusu i już harcerska baza w Jarosławcu. kilkudniowe ulewy uniemożliwiły przygotowanie dla nas namiotów. Strudzeni drogą ale niezłomni zabraliśmy się do roboty .Wózek”Mercedes” pomagał nam bardzo.Do obiadu stanął nasz podobóz..Kąpiel w morzu,obiadek i powitanie młodzieży z Sambora -Ukraina.Najdzielniejsi kierowali rozbijaniem namiotów Ukrainy .I tak się zaczęło …a teraz przygoda goni przygodę.Codzienne zajęcia Letniej Akademii Twórczości Obozowej, obozu sportowego a nawet zajęcia z ciocią Dobrą Radą nie pozwalają na nudę.dwie wycieczki za nami – Darłowo -Zamek Książąt Pomorskich a w nim ciekawe komnaty dawnych władców pomorza, najwięcej emocji wzbudziła toaleta na II piętrze( deska sedesowa nawet z drewna ale robiło się do dziury prosto w dół), młodzież chętnie zaglądała do celi więziennej w lochach zamku i oglądała ciele z dwoma głowami. Wystawa Chińskiej Armii Terakotowej uznanej prze UNESCO jako VIII Cud Świata. Ogromnych uciech dostarczył Park Wodny ” JAN”w Darłówku – słona woda, rwąca rzeka, bicze, zjeżdżalnie to tylko niektóre z wielu atrakcji. Koncert radia ZET w Jarcu to była zabawa na 102.
Przyjazd polskiej młodzieży z Ukrainy codziennie dostarcza wielu sytuacji ,które na zawsze pozostaną w pamięci.Realizując projekt „Rzeczypospolita wielu narodów ” przybliżamy młodzieży historię narodu swych dziadów. Zachwyca ich morze i plaża, Park Wodny (dla wielu po raz pierwszy ujrzane) W konkursie wiedzy o Polsce a my o Ukrainie, niestety wygrywają .Potrafią narysować kontury naszego kraju,znają najważniejsze rzeki i miasta wiedzą kto stoi na czele naszego kraju.Bardzo kochają Jana Pawła a dumki śpiewane dostarczają nam wzruszeń.
Chłopcy trenujący piłkę nożną w klubie a teraz podczas obozu dają z siebie wszystko .Odbyły się pierwsze sparingi Głowno-Białoruś 16:2 i Głowno -Ukraina I 10:0, wyznaczono już kolejne sparingi. Dzięki programom i środkom finansowym zakupiliśmy nowiuteńki sprzęt nagłośnieniowy ,kolumienki JBL , stroboskop.światełka a nawet wytwarzacz dymu (CUDEŃKA ) Dziś pierwsza duża impreza na całe zgrupowanie prowadzona przez Głowno-damy czadu! Mamy też nowy modem i mamy łączność ze światem.
Czekamy tylko na Litwę która dojeżdża lada dzień.
Pozdrawiamy serdecznie rodziców ,oraz wszystkie Anioły czuwające nad nami!!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.