ZESPÓŁ CHŁ d/s Wschodu

 Komendantka Chorągwii Łódzkiej  Rozkazem L/20  z dnia 17 października 2008r.powołała zespół d/s Wschodu w składzie:
hm. Małgorzata GÓRECKA – hufiec Zgierz
hm. Marian PIĘGOT – hufiec Uniejów
hm. Izabela PIWOWARSKA-JĘDRZEJCZAK – hufiec Łódź Widzew
hm. Iwona WAŚKIEWICZ – hufiec Głowno

Zespół zajmował się będzie m.in. koordynacją działań podejmowanych w hufcach , wspólnymi przedsięwzięciami oraz pomocą w pisaniu projektów, ,promocją oraz poszukiwaniem nowych partnerów.

Hufiec Głowno od 10 lat współpracuje z młodzieżą w Podbrodziu na wileńszczyźnie a od 5 lat  z Samborem i Stryjem na Ukrainie.  Każdego roku młodzież spędza wakacje na polskich obozach poznając kraj swych przodków, zwiedza ciekawe miejsca jak Malbork ,Gdańsk.Warszawa, Łódź, Toruń,oraz wiele innych. Biorąc udziął w codziennych zajęciach doskonali język polski. Polska młodzież wyjeżdżając na Litwę i Ukrainę poznaje  miejsca należace kiedyś do Polski jak Wino czy Lwów. Wspaniałe  lekcje ,które uczą młodzież historii naszego narodu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.