Podsumowanie „Arsenału Pamięci”

arsenał
19 marca 2010 r. o godz. 11.00
w gmachu Muzeum Historii Miasta Łodzi, odbędzie się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu „ARSENAŁ PAMIĘCI”.

„Każdy dzień odmierza ziarnka piasku w klepsydrze czasu. Ziarnkiem jest każde przeżycie, wzruszenie, zachowanie. Czy z upływem czasu piasek ludzkiego życia rozwiany wiatrem utonie w oceanie historii, czy spojony najtrwalszym spoiwem – ludzką pamięcią – pokona czas?

Proponując młodzieży udział w Konkursie i Wystawie Arsenału Pamięci pragnę zachęcić do pochylenia się nad przechowywanymi w rodzinnych domach pamiątkami z którymi wiążą się konkretne przeżycia choćby pojedynczych osób – nigdzie dotąd niepublikowane, zagrożone zapomnieniem.

Pojedyncze ziarenka – okruchy pamięci o przeżyciach i dokonaniach osób bliskich utrwalone i przekazane pokoleniom tworzą żywy i trwały Arsenał Pamięci i Narodowej Historii.

Niech nasze Arsenałowe spotkanie będzie głosem w dyskusji nad postawami młodych ludzi wobec historii w jej materialnych i niematerialnych śladach.

Czuwaj! – w łańcuchu pokoleń…

hm. Krzysztof Jakubiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.