Pasterka i Nazaret

Kolacja wigilijna w hotelu ,chyba dla wszystkich po raz pierwszy bez najbliższych.Ks.Robert odczytał biblię i łamiąc opłatkiem składaliśmy sobie życzenia.Łzy  i wzruszenie. Kolacja jakiej podczas wigilii nie jadł nikt wcześniej.Gdzie grzybowa,pierogi, karp – w domu u mamy….Hotel postarał się jak mógł.Śnieżynka Madzia wręczała prezenty wcześniej wylosowanym osobom.Śmiechu co niemiara. Wieczorem wyjazd do Betlejem ,część osób do Św.Katarzyny  na pasterkę z władzami Jerozolimy ,4 osobom udało się dostać do Groty Narodzenia.Od 23 .30 do 1.30 uczestniczyliśmy w mszy ,śpiewaliśmy kolędy polskie.Miejsce narodzin Jezusa upamiętnione jest srebrną gwiazdą z napisem: „Tu narodził się z Maryi Dziewicy Jezus Chrystus”. i tak się tej nocy stało .

Dzień Bożego Narodzenia -rankiem wyruszyliśmy do Kany Galilejskiej tam 8 par odnowiło przysięgę małżeńską. W Nazarecie wspólnie z innymi Polakami uczestniczyliśmy we mszy w bazylice Zwiastowania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.