Nazaret- Jezioro Galilejskie- Kafarnaum- Tyberiada- Jerycho

Nad jeziorze Galilejskim popłynęliśmy łodzią ,właściciel powitał nas hymnem Polski i zawiesił naszą flagę.Na środku jeziora ksiądz Robert odczytał  tekst z pisma  i zaśpiewaliśmy Barkę . Kafarnaum w czasach Jezusa była to znaczna osada rybacka, leżąca na trakcie Via Maris (Droga Morska), czyli drogi prowadzącej z Egiptu przez Damaszek do Mezopotamii. Znajdował się tu mały garnizon wojskowy i urząd celny. W Kafarnaum mieszkał św. Piotr i w jego domu często przebywał Jezus,zasłynęło dokonanymi przez Jezusa cudami. Wielu ludziom Chrystus przywrócił zdrowie i siły, wielu uwolnił od ułomności. Miasto nie dotrwało do naszych czasów, gdyż uległo kompletnemu zniszczeniu w VII w. przez silne trzęsienie ziemi. Dalej Tyberiada  i przerwa na obejrzenie miejsca  nad Jordanem gdzie chrzczono właśnie pielgrzymów z Ukrainy.Dalej podróż do  Jerycha,które  istniało  już 8.000 lat przed Chrystusem. Jest ono największą oazą Wschodu i leży najniżej na całej kuli ziemskiej, gdyż około 250 m p.p.m Nad miastem wznosi się Góra Kuszenia. Jezus, po czterdziestu dniach postu spędzonego na Pustyni Judzkiej, był tu kuszony przez szatana. Oczywiście dojechaliśmy wagonikami kolejki linowej aby zwiedzić znajdujący się tam klasztor ortodoksyjnych mnichów greckich. Z daleka, klasztor ten wygląda jak wisząca nad przepaścią długa galeria.Wspaniały dzień zakończyliśmy przejazdem przez Betanię do Jerozolimy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.