KURS ŻEGLARSKI NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Klub Żeglarski „Yacht Club Głowno” działający przy Komendzie Hufca ZHP w Głownie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na kurs żeglarski na patent żeglarza jachtowego. Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę, tj. 4 września przy kei na Zalewie Mrożyczka. Kurs składa się z trzech części: części praktycznej na jachtach otwarto kabinowych typu „OMEGA” na akwenie „Mrożyczka”, podczas której uczestnicy kursu będą ćwiczyć podstawowe manewry oraz umiejętności w kierowaniu załogą wraz z wydawaniem i wykonywaniem komend żeglarskich. Część teoretyczna będzie składała się z ćwiczeń i wykładów, zaś na część trzecią kursu składa się egzamin na Mazurach w czasie rejsu na łodziach kabinowych w terminie od 30 września do 3 października. Zajęcia praktyczne i teoretyczne będą odbywać się w weekendy (sobota, niedziela) przez cały dzień.

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym po wodach śródlądowych oraz prowadzenia jachtów o długości całkowitej do 8,5 m po wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.

Wszelkie pytania związane z kursem oraz zgłoszenia prosimy kierować pod adres: hufiec-glowno@wp.pl lub pod numer telefonu: 0-503 63 02 63- Krawczyk Katarzyna.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.