Mazurski Rejs

” Powrócą klipry na swój stary zapomniany szlak

by bielą żagli nawoływać wszystkich nas,

zagwiżdże w wantach niecierpliwie wiatr…..”

Harcerska Szkoła Żeglarska działająca przy Komendzie Hufca ZHP w Głownie serdecznie zaprasza wszystkich żeglarzy, i tych, którzy chcą zasmakować żeglarskiej przygody na pożegnanie sezonu na Mazury. Rejs rozpoczyna się 30 września, zaś do portu dobijamy 3 października. Tym razem wypływamy z Giżycka. Miasto położone na przesmyku pomiędzy Jeziorem Niegocin i Kisajno stanowi idealny punkt wyjścia naszego rejsu. Na jachtach klasy Twister 800N, Cobra 33, Phobos 24 i Phila 880 spędzimy 4 niezapomniane dni. Na szlaku wodnym Jeziora Niegocin- trzecim pod względem wielkości jeziorze na akwenie Wielkich Jezior Mazurskich- będziemy mogli sprawdzić swoje umiejętności zdobyte podczas kursu oraz poczuć czym jest prawdziwe życie na wodzie. Żeglując Kanałem Giżyckim dotrzemy do Jeziora Kisajno, by stamtąd wyruszyć na Jezioro Mamry. Przeprawa przez Kisajno, a zwłaszcza rejs Łabędzim Szlakiem dostarczy z pewnością niezapomnianych wrażeń. Wpływając na otwarte wody jeziora Dargin znajdziemy wymarzone warunki do żeglowania. A wieczorem ognisko, gitara i śpiew!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Więcej informacji: Katarzyna Krawczyk 0-503 63 02 63 lub e-mail: hufiec-glowno@wp.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.