Uczcijmy pamięć Warszawskich Powstańców

1 sierpnia mija 67. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – największej bitwy stoczonej przez wojsko polskie w trakcie II wojny światowej. Powstanie nie osiągnęło celów ani wojskowych, ani politycznych, ale dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość.
W walkach w czasie Powstania wzięło udział wielu harcerzy – jako członkowie batalionów Szarych Szeregów – „Zośka”, Parasol” i harcerskiego batalion „Wigry” oraz plutonów Grup Szturmowych. Pomagali także najmłodsi „Zawiszacy”, którzy działając jako członkowie Powstańczej Poczty Harcerskiej zapewniali łączność pomiędzy walczącymi i ich rodzinami.
W tym szczególnym dniu pamiętajmy o tych wszystkich, którzy przez 63 dni bohatersko walczyli i ginęli za wolną Polskę. Pamiętajmy o naszych harcerskich braciach i siostrach, którzy w patriotycznym zrywie podjęli najtrudniejszą służbę. Uczcijmy ich pamięć!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.