Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego dzień myśli braterskiej – dzień w którym wszyscy skauci na świecie przekazują sobie życzenia, spotykają sie przy kominku, ogniskach. Ja również chciałabym podzielic się z Wami myślami o dzisiejszej harcerskiej służbie.Bądźcie dumni ze swego harcerskiego życia – bo ono jest dla Orłów. Przytoczę słowa Arcybiskupa Metropolity Lwowskiego ks. Józefa Bilczewskiego z 1920 roku są one do dziś aktualne.

„…Prawo harcerskie streszczające sie w harcerskim przyrzeczeniu: Mam szczera wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Ojczyźnie, nieść chętną pomoc bliżnim, być posłusznym prawu harcerskiemu – wyraża najistotniejszą treść naturalnego i chrześcijańskiego prawa moralnego. Jednocząc środki Boże i najszlachetniejsze środki ludzkie, może harcerstwo wychować i wytworzyc charaktery silne, o ile nie zboczy od swoich założeń i zasad. Ponieważ harcerstwo dopomaga społeczeństwu w najbardziej odpowiedzialnej wobec przyszłości pracy, bo w pracy wychowawczej, może słusznie domagać się poparcia ze strony społeczeństwa, które równocześnie winno nad nim baczną roztoczyć opiekę, by ani całość ani poszczególne ogniwa organizacji nie wypaczyły swych założeń,nie dały się porwać zmiennym prądom bieżących poglądów czy politycznych, czy społecznych…”

HARCERZE Z GŁOWNA -CZUWAJCIE !!! – komendantka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Dzień Myśli Braterskiej

 1. Margol pisze:

  Bardzo ciekawa stronka… bede sie mogla duzo dowiedziec… co, jak i gdzie sie szykuje… bardzo mi sie podoba… bede ja czesto odwiedzac i reklamowac na swoim blogu :) Pozdrawiam cala Komende Hufca ZHP Glowno!!! Gosia

 2. iman pisze:

  „Jeżeli choć jedno harcerskie serce zaczyna bić tamtym porywającym rytmem
  – jesteśmy potrzebni i realizujemy służbę”

  A. Kamiński

  Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzę wszystkim pomyślności w pracy harcerskiej i służbie instruktorskiej!

 3. aw pisze:

  gosia pozdrawiasz tylko komendę hufca a innych instruktorów?

 4. albert w pisze:

  serdeczne życzenia dla wszystkich wchodzących na te stronę . Pamiętajcie,że harcerstwo to najlepszy sposób na życie. Więc do dzieła , nigdy nie jest za późno .

 5. Wódz pisze:

  Siostrom i Braciom, Przyjaciołom spod znaków Krzyża i Lilijki – harcerkom i harcerzom, instruktorkom i instruktorom bliskiemu sercu Harcerskiego Głowna przesyłam w bratnim kręgu serdeczną iskierkę z bardzo bliskiej Łodzi!

 6. wodzu pisze:

  dzis w tym wyjatkowym dniu zycze nam wszystkim aby nasza harcerska dzialalnosc sprawial radosc nie tylko nam samym,lecz przede wszystkim innym

 7. Jakub Wajman pisze:

  Każdy potrzebuje zwierciadła, w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową. W dniu takim jak dziś przeglądamy się w sercach naszych harcerskich braci, dając i biorąc, nieustannie i od nowa przemierzając ścieżki skautowej przygody. Życzę wszystkim mocy w niesieniu ludziom miłości, która w nich zasnęła. Siły i wiary w drugiego człowieka, wiary w siebie. Życzę nam wszystkim harmonii ze światem widzialnym i niewidzialnym. Do zobaczenia na szlaku ! CZUWAJ !

 8. groch pisze:

  Przyłączam się do życzeń braterskich, ale starajcie się nie robić błędów ortograficznych, nie tylko w „przyżeczeniu”. Cieszę się, że od pewnego czasu jestem z Wami i pomimo wydawałoby się, pewnego doświadczenia harcerskiego ciągle poznaję coś nowego, także dzięki głowieńskim harcerzom. Czuwaj. Włodek Grochocki

 9. Przemol pisze:

  No wreszcie hufiec ma swoją stronę !
  Liczę że będzie się rozwijała i nie umrze smiercią zapomnienia :)

  Pozdrowka for ALL.

 10. komendantka pisze:

  ten dzień był pełen ciepla i przyjaznych gestów płynących z ust harcerskiej braci ,dzięki za wszystkie myśli , sms i kartki , za kominek w Załęczu i za to że jesteście

 11. zocha pisze:

  Dzieki za smsy… choc bylam z dala od Was to myslami blisko WAS:) pozdrawiam i ciesze sie ze macie wreszcie swoja strone… Buziaki 4all

 12. Guzik z Piły pisze:

  „Patrz szeroko. I nawet kiedy wydaje Ci się, że patrzysz szeroko— ciągle patrz jeszcze szerzej”
  Robert Badden-Powell z okazji Dnia myśli Braterskiej zycze pogody ducha,pomyslnosci w pracy i słuzbie harcerskiej

 13. Ciochu pisze:

  spoko stronka ale zobaczcie sobie tez nasza stronke pozdro!!! byliscie na pustynnej burzy to my ja organizowalismy!!!